Gondolatkarantén

Már hiszek, mondta Neo Morpheusnk és lezuhant a tetőről

Mauglinak tuti jobb volt, pedig őt is a farkasok nevelték
Tíz rész a sivárság poklából: A farkas gyermekei

Ha valakinek nem nyújt elég szenvedést és kilátástalanságot a covid, akkor mindenképpen jó szívvel ajánlom a Farkas gyermekei című sci-fi sorozatot! Pár helyen belefutottam az ajánlóba, de ennél többet nem igazán tudtam róla, és a karanténom alatt volt időm pár estét rááldozni.

Nem tudom, mit mondjak. Talán „Az út” (posztapokaliptikus dráma 2009-ből, Viggo Mortensennel) volt ennyire sivár és nyomasztó. A színek szinte teljes hiánya, a félsivatagos környezet, a koszos fehér és szürke ruhák és az emberek egyre elviselhetetlenebb viselkedése elérte a célját. Gyakorlatilag nincs olyan szereplő, akivel tudnál azonosulni és nem azért, mert mindenki gonosz, hanem mert mindenki nyomorult. A világégés után egy maroknyi ember marad életben, pár androiddal kiegészítve, akik gyakorlatilag lassítás nélkül folytatják egymás kiirtását. Szinte a legelső pillanattól kezdve az motoszkált bennem, hogy vajon miért ezt a bolygót választották? A Kepler 22B egy minden szempontból szar hely.118483154_778008159643464_6463290542010155664_n.jpg

Alig van növényzet, amit saját maguknak tudnak termelni az radioaktív lesz, nincsenek állatok, csak néhány kutyaember mutáns szerű lény kerül elő, akikről eldönthetetlen, hogy veszélyesek, vagy ők a leginkább sajnálatra méltóak az egész brancsból. Miért jobb itt, mint a Földön??

Az első pár rész után azt akartam írni, hogy a valaha volt legjobb sci-fi sorozat, amit én láttam. Aztán kicsit csillapodott a lelkesedésem, majd a 10. rész végére eljutottam oda, hogy nem tudom szeretném-e nézni a folytatást. Ha lesz.

Annyira túl lett tolva a nyomorpornó, hogy konkrétan rossz kedvem lett tőle. És mindezt nem a történet cselekményének alrendelve, hanem inkább olyan lart pour lart módon, mintha arra lett volna kíváncsi az alkotógárda, hogy mennyi szenvedést és nyomort bír el még a néző.

Egyelőre minden homályban marad, kb. annyit tudtunk meg, hogy a Földön kissé összekaptak a hívők és az ateisták, ami addig fajult, hogy a maradék emberiség szerencsésebbik felét ki tudják menteni pár űrhajó segítségével, de a többiek ott pusztulnak el. A nagy mentőakcióval azt érik el, hogy az anyabolygó helyett a Kepler 22B-n folyik tovább egymás módszeres kiírtása. Mindez különösebb ok, vagy zökkenők nélkül.118711725_778008162976797_4217901873168419606_n.jpg

Sokáig azt hittem, hogy ez a sorozat arról szól, hogy az androidok valami transzcendentális fejlődéstörténeten végig masírozva végül emberré válnak. De azt hiszem csalódnom kell és lassan azt gondolom, hogy a legjobb befejezés végül az lenne, hogy senki, de tényleg senki ne élje túl ezt az egészet. De tényleg minek?

Nem tanulunk, a történelem megismétli önmagát, egyedül az értük el, hogy az emberiségnek nevezett métely átterjedt az univerzum tőlünk távolabb eső pontjaira és már oda is el tudtuk vinni a saját nyomorunkat.

A bejegyzés trackback címe:

https://gondolatkaranten.blog.hu/api/trackback/id/tr10016491738

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.

Gondolatkarantén

Friss topikok

Címkék

süti beállítások módosítása