Ha Woody Harrelsonról azt mondtam, nem tud hibázni, hatványozottan igaz ez Mads barátunkra. Bár lenne egy ilyen csatárunk a válogatottban, mert folyamatosan tölt, néha célzás nélkül tüzel, mégsem lő mellé soha!
Ha valaki volt már Hannibál, és olyan filmek vannak mögötte, mint az Ádám almái, a Vadászat, vagy most jön ki az új nagy durranással (Még egy kört), akkor miért vállal el egy ilyen szerepet?
Mert megteheti. Mert menő. Mert szeretni fogják. Mert nem a fáradt Liam Neeson. Mert a borostájába és a fél szemébe több badass momentum szorult, mint a John Wick összes részébe.
A Black Kaiser (AKA: Duncan Vizla/ Mads Mikkelsen) karakter annyira túl van húzva, hogy már- már komikus. Persze nem annyira, hogy idegesítő, vagy fárasztó legyen. A gyerekeken kívül mindenki tudja, hogy mi következik. De ők sem azért nem tudják, mert buták, hanem mert nem láttak még elég B kategóriás akciófilmet. Nincsenek még tisztában a zsánerrel annyira, hogy teljesen egyértelmű legyen.
Itt mindenből van egy kicsi. Idióta újoncok, kegyetlen főgonosz, megmentésre váró szomszéd lány, hűseg pontokat beváltani hajlandó harcostársak, vérben és belsőségekben gázoló főhős, és hentelés-hentelés-hentelés.
Számomra érthetetlen volt (és most is az) a John Wick filmek tündöklése, és az elkötelezett rajongók elfogultsága. A John Wickből pont az hiányzott, ami a Polarban megvan. Mads Mikkelsen. Mondom mindezt úgy, hogy kedvelem Keanu Reevest, de egy percig sem hittem el. Duncan Vizlát elhiszem. Blut (főgonosz, azaz Matt Lucas) helyében én már előbb elkezdtem volna rettegni a jól kiérdemelt bosszújától.
A két végpont minden értelemben Blut és Camille (Vanessa Hudgens) a szomszéd lány. Blut egy képregényből előlépett vicces és egyben undorító főgonosz, akinek a színészi játéka abban merül ki, hogy fejhangon vihog és karddal hadonászik. Camille pedig a megmentésre váró gyámoltalan lány, aki az egyetlen valós személy ebben a másfél órában. A kezdet és a vég, vagy a vég és a kezdet, ezt majd az idő eldönti.
A végkifejlet nem várt csavart rejt, ha egy kicsivel bevállalósabb az író/ rendező/ Netflix stáb, akkor legendás lehetett volna a film. Nincs ezzel baj, de így megmaradt azon a polcon, ahová a „szívesen megnézem újra, ha nincs jobb ötletem” filmek kerülnek.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Gösser söralátét 2021.01.04. 17:24:55
Igen, sajnos vannak faék egyszerűségű egyedek akiknek nem megy annak elfogadása, hogy mások nem az ő akarata és bármilyen ízlése szerint élnek.
Akkor van gáz, ha ezek hatalmat kapnak, reméljük esetedben erre nem lesz példa.
gondolatkarantén 2021.01.04. 17:44:50
Tényleg, ha már nem mondhatom meg, hogy másnak milyen legyen az ízlése (amit ugye nem is tettem), nekem miért mondja meg valaki? Mondjuk te:)
victor vacendak 2021.01.04. 20:35:13
Légy erős, annyira bevállalósak voltak, hogy a film szinte csak távolról emlékeztet a forrásul szolgáló képregényre... :-D
gondolatkarantén 2021.01.04. 21:13:02
gondolatkarantén 2021.01.04. 21:15:52
Amúgy elnézést kérek minden színésztől, akinek meghalt valakije és utána rossz filmeket csinált. Immárom megvan a magyarázat.
victor vacendak 2021.01.05. 07:34:53
A Polar stábja nem nagyon hibázott, a különbségek ellenére nagyon jól eltalálták. Szerintem :-D
A Wick-kel összehasonlítva: a Wick központi motívuma, hogy "megölték a kutyámat", kb. egy szinten van a "Marthá"-val...
gondolatkarantén 2021.01.08. 17:42:50
A Polar eredetijét nem ismerem, nekem a vége jobban tetszett volna, ha 3 perccel rövidebb, és akkor nem spoilereztem:)
victor vacendak 2021.01.09. 09:43:21
gondolatkarantén 2021.01.10. 09:28:45
victor vacendak 2021.01.10. 11:25:07
doggfather · http://dogg-n-roll.blog.hu/ 2021.03.03. 10:43:42
kár érte.